Apie DofE programą

Nuo 2020 m. rugsėjo Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą. Programos uždavinys –  padėti jaunuoliams (nuo 14 m.) atrasti savo tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje. Šių ypatingų tikslų jie sieks  tobulindami asmeninius įgūdžius, rūpindamiesi savo fizine sveikata, savanoriaudami bendruomenėje ir patirdami nuotykių gamtoje.

DofE programa – tai iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa, Lietuvoje nuo 2006 m. sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su14–24 m. jaunimu. Taikydama šią programą, Raimundo Samulevičiaus progimnazija skatina jaunuolius, savanoriškai stiprinti  asmenines, socialines, kūrybiškumo ir iniciatyvumo kompetencijas, reikalingas gyvenimui.

Nauda dalyviams

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia individualius asmeninio tobulėjimo tikslus ir savo laisvalaikiu jų siekia.

 DofE programos dalyviams suteikiamos galimybės:

  • Susirasti naujų draugų;
  • Mokytis tolerancijos savo komandos draugų atžvilgiu;
  • Išmėginti veiklas, kurių dar nėra mėginę;
  • Geriau susipažinti su savo stiprybėmis ir silpnybėmis;
  • Patirti nuotykių;
  • Pasiruošti tolimesniems savo gyvenimo etapams;

Programa pagal amžių yra išskirstoma į tris pagrindinius lygius, kuriuos įgyvendinus gaunamas įgūdžių ir nuopelnų įvertinimo sertifikatas kartu su lygio ženkleliu. Šios programos sertifikatas yra pripažįstamas tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.

DofE apdovanojimai yra ypatingai vertinami darbdavių, nes parodo jaunuolių gebėjimą motyvuoti save, mokytis iš patirties bei efektyviai planuoti savo veiklą.

DofE komanda progimnazijoje

Programos vadovė – istorijos mokytoja Danguolė Šabanienė. DofE vadovo pagrindinis tikslas yra padėti jaunuoliui išsikelti tikslus, aptarti ir įvertinti pokyčius, mokyti nepalūžti padarius klaidų.

Žygių programos daliai vadovauja DofE žygių instruktorė Neringa Kušeliauskienė, dailės ir technologijų mokytoja.

Projekto koordinatorė  – Rita Masiliūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, atsakinga už informacinę sklaidą ir projekto administravimą.

Plačiau apie programą Lietuvoje: www.dofe.lt

Plačiau apie programą Pasaulyje: www.intaward.org