Baltų literatūros savaitė

Projekte dalyvavo  1-4 klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai. Moksleiviai buvo supažindinami su Latvijos kultūra, literatūra, geografija lietuvių klabos, dailės, pasaulio pažinimo pamokose. Pamokose akcentuota draugiškos kaimynystės svarba.

2 c klasės mokiniai susipažino su latvių vaikų rašytojų knygomis. Perskaitė knygelę ” Ūkė Pūkė” ir atliko užduotėles. Pasigamino žaismingą pelėdą Ūkę Pūkę. Mokytoja  Danguolė Skapienė.

Priešmokyklinio ugdymo grupė susipažino su kaimyne Latvija: mokėsi pasisveikinti, atsisveikinti, piešė Latvijos ir Lietuvos vėliavas, ieškojo žemėlapyje Lietuvos kaimynės. Mokytoja Vitalija Benošiene.

4a klasės pasaulio pažinimo pamokose kalbėjo apie  Baltų tautas lietuvius ir latvius, apie bendrumą, kaimynystę. Susipažino su latvių rašytojų kūryba vaikams. Skaitė ir iliustravo Anos Saksės „Pasakas apie gėles”. Mokytoja Edita Šukienė.

3b klasės mokiniai Baltų šalių literatūros savaitės metu  domėjosi kaimyninės šalies istorija, kalba, kultūra, geografija. Sužinojome, jog šiaurės rytų Europos gentys kalbėjo indoeuropiečių kalbų šeimos baltų kalbomis, kilusiomis iš baltų prokalbės. Iki šių laikų iš baltų kalbų išliko tik lietuvių ir latvių kalbos. 3b klasės mokinė Akvilė Kacevičiūtė parengė ir pristatė projektą „Ką žinau apie kaimyninę Latviją“.

Klasės mokiniai tęsė pažintį su  latvių rašytoja Zane Zusta. Sužinojome, jog rašytoja Zanė Zusta dirba samdoma žurnaliste, rašo vaikams ir suaugusiesiems. Ne tik Latvijos, bet ir Lietuvos vaikai yra pamėgę rašytojos knygas. Istorijose apie Ūkę Pūkę žaismingai atskleidžiama gyvenimo išmintis. Šiais metais aptarėme knygą „Ūkė Pūkė randa išeitį“. Tai antroji knyga apie smalsią ir išmintingą pelėdžiukę. Šįkart Ūkė Pūkė moko vaikus, kad nėra padėties be išeities. „Jei negali pakeisti aplinkybių, pakeisk požiūrį, ir išeitis tikrai atsiras“, –  tokia paprasta pelėdžiukės Ūkės Pūkės išmintis. Mokytoja Lina Korsakienė.

2b klasė skaitė ir iliustravo Zane Zustos knygą Ūkė Pūkė. Mokytoja Žydrūnė Tuomienė

Projekto organizatoriai:

Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras