Dovanėlės

Sausio 19 dieną progimnazijos 8a klasės mokinius pasiekė dovanėlės iš antikorupcijos konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“, kuris vyko 2022 m. spalio 25 d. – lapkričio 18 d. ir buvo skirtas 8–12 klasių mokiniams, rengėjų. Konkursą organizavo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Geriausi darbai nuotoliniu būdu paskelbti 2022 m. gruodžio 20 d.

Konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, suprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas.

2022 metų konkurso tema – skaidrumo ir sąžiningumo svarba miesto, miestelio, kaimo bendruomenėse.

Konkurso metu mokiniai buvo kviečiami atlikti dvi užduotis: individualiai išspręsti testą (kuo daugiau klasės mokinių atliko testą, tuo daugiau bendrų balų buvo skiriama klasei) ir kartu su bendraklasiais atlikti kūrybinį darbą.

8a klasės mokinių nuomone, siekiant saugios ir skaidrios visuomenės reikia pradėti nuo savęs ir kasdienių savo veiklų. Jei savo kasdienybėje nuolat einama į kompromisus su sąžine, tikėtina, kad sąžiningumas taps nevertinga gyvenimo dalimi, kuri plačiai atvers duris korupcijai ir neteisėtoms veikloms. Mokiniui pirmasis sąžiningumo ugdymo etapas – pačiam atlikti visas užduotis, ir tik susidūrus su sunkumais prašyti pagalbos ir patarimo, o ne atlikto kito asmens darbo.

Informaciją parengė 8a klasės vadovė R. Striupaitienė