Erasmus+: naujos patirtys ir įspūdžiai iš kelionės į Bulgariją

Spalio 3 d. sekmadienio popietę Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos komanda: projekto koordinatorė Vaiva Pilipavičienė, mokytoja Neringa Kušeliauskienė ir mokyklos aštuntokai Šarlin Šiškauskaitė, Austėja Liškauskaitė, Matas Kavaliauskas ir Gabrielius Šukauskas pradėjome kelionę į Bulgariją, Sofijos miestą, kur mūsų laukė tarptautinio Erasmus+ mokyklų mainų projekto “Mokiniai ir Mokytojai išbando Stem” susitikimas.

Po visos dienos kelionės ir laukimo, pagaliau pasiekėmę šios kelionės tikslą – Bulgariją! Oro uostą pasiekėmę tik vėlai vakare, tad parvažiavę į viešbutį iškart užsnūdome.

Štai ir prasidėjo pirma diena. Atsikėlę ryte, susipažinome su kitų komandų (Estų, Turkų ir Portugalų) dalyviais. Papusryčiavome ir išėjome į mokyklą, kur kiekviena šalis pristatynėjo savo sukurtus pristatymus. Prie mokyklos mus pasitiko organizatoriai ir mokiniai. Mokykloje žiūrėjome Bulgarų šokių pasirodymus ir klausėmės mums dainuojančių dainų. Po pasirodymų, mums aprodė mokyklą. Ji buvo tvarkinga, didelės sporto ir kiemo aikštelės, labaratorijos ir daug kitų kabinetų. Apžiūrėją mokyklą, visų šalių dalyviai išsiskirstė ir Bulgarų mokiniai mus nuvedė pietų. Papietavę visi ir vėl susitikome, tada mums buvo pravesta ekskursija po Sofiją. Pamatėme Sofijos lankytinas vietas ir daug kitų nuostabių pastatų. Buvo labai įdomu. Po ekskursijos mes ir vėl išsiskirstėme ir nuėjome vakarieniauti. Grįžome į viešbutį, buvome pavargę ir nuėjome miegoti po sunkios ir kupinos įspūdžių dienos.

Sekančią dieną papusryčiavę taip pat ėjome į mokyklą, klausėmės Bulgarų pristatymų, atlikome kelis vandens filtravimo bandymus ir atsakėme į klausimus. Pietus valgėme didžiuliame prekybos centre, buvome labai gražiame restorane. Prekybos centre praleidome visą likusią dieną. Ten žaidėme boulingą, vaikščiojome po parduotuves, smagiai praleidome laiką. Vakarieniavome irgi ten. Grįže į viešbutį žaidėme kortomis. Tada nuėjome miegoti.

Trečioji diena buvo ekskursijų diena. Ryte atsikėlėm ankščiau negu pirmąsias dienas ir kelias valandas važiavome su autobusu į kalnus. Kai jau atvažiavome prie reikiamos vietos kilome su keltu į pasakiško grožio kalnus. Užkilę toliau lipti jau turėjome patys. Buvo sunku, bet mes tai padarėme. Vaizdai buvo nepakartojami, atrodė, kad viskas yra netikra. Matėme kalnų ežerus ir garuojančio vandens debesis. Nulipome nuo kalno ir nusileidome su keltu ir ėjome į autobusą. Toliau važiavome prie geizerių. Ten padarėme plakatą, kurį pristatėme kitiems dalyviams ir mokytojoms. Po varginančios ekskursijų dienos, pakeliui į viešbutį užsukome pavalgyti į restoraną. Pavalgę grįžomr į viešbutį ir užmigome.

Ketvirtoji diena ir vėl buvo ekskursijų diena. Kėlėmės vėl ankščiau. Iš pradžių aplankėme muzieju, kuriame mums papasakojo ir parodė, iš kur vanduo atsiranda ir kaip jį išvalo. Tada važiavome prie vandens valymo įrenginių. Ten pamatėme kaip nuotekų vanduo yra išvalomas dideliuose baseinuose su filtrais ir kaip jis pavirsta trašomis. Tada važiavome su autobusu į neapsakomo grožio vienuolyną. Kadangi važiuoti reikėjo gana toli, mes sustojome nedideliame miestelyje, kuriame pavalgėme pietų ir nusipirkome suvenyrų. Tada toliau pratesėme kelionę. Atvažiavę į vienuolyną, apžiūrinėjome jį, pirkome suvenyrus. Likome labai nustebę po tokio nuostabaus reginio. Kai jau važiavome atgal autobusu, smagiai praleidome laiką, kiekviena šalis dainavo savo tautinę dainą. Buvo įdomu ir smagu. Grįže ilsėjomes viešbutyje.

Penktoji diena jau buvo paskutinioji. Ryte turėjome testuotis, dėl pandemijos, bet viskas buvo gerai, visi sveiki. Tada paskutinį kartą ėjome į mokyklą, atsisveikinimui. Turėjome paruošti skaidres apie duotą temą. Vėliau jas pristatėme. Tada su Bulgarų mokiniais mes ėjome pietų ir nusprendėm ką veiksim likusią dienos dalį. Važiavome su metro į prekybos centrą. Ten smagiai praleidome savo paskutines akimirkas su visais. Pavalgėme vakariene. Grįže prie viešbučio atsisveikinome su Bulgarais ir padėkojome jiems, kad buvo su mumis kartu.

Štai ir šeštoji diena, pati liūdniausia. Ryte pavalgę pusryčius, susikrovę daiktus ir atsisveikinę su visais dalyviais, išvažiavome į oro uostą. Įsėdome į lėktuvą ir skridome namo.

Mums visiems labai patiko ši moksleivių mainų savaitė, atsiminsime ją visada. Savo gimtosios Lietuvos taip pat buvome pasiilge, bet dar labiau norėjome sugrįžti laiku atgal, į kelionės pradžią.

Per visą šią savaitę sužinojome daug naujų dalykų. Platinome užsienio kalbų žinias ir bendravima su žmonėmis iš skirtingų pasaulio kampelių.

Austėja ir Šarlin 8a