Tarptautinis projektas

2013-2015 metais Raimundo Samulevičiaus progimnazija dalyvauja COMENIUS daugiašalės mokyklų partnerystės projekte

Mūsų mokykla jau seniai turėjo tikslą įgyvendinti tarptautinį COMENIUS projektą kartu su kitų šalių partneriais. (COMENIUS – mokykliniam ugdymui skirta programa, tai dalis Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią įgyvendina Europos Komisija.) Prieš dvejus metus lietuvių kalbos vyr. mokytoja R. Masiliūnienė ir anglų kalbos vyr. mokytoja V. Pilipavičienė ėmėsi projekto koordinatorių užduoties: pasirinko projektui temą, susirado mokyklų partnerių ir užpildė paraiškos formą. Švietimo mainų paramos fondas, administruojantis. Mokymosi visą gyvenimą programą, teigiamai įvertino projekto paraišką ir skyrė finansavimą projektui įgyvendinti.

“Pažink Europą per mitologijos pasaulį” (“Discover Europe Through the World of Mythology”) –  tokia tema subūrė septynių šalių bendrojo lavinimo mokyklų komandą iš Lenkijos, Suomijos, Italijos, Rumunijos, Graikijos, Turkijos ir Lietuvos. Mokytojai ir mokiniai (12-15 metų) per dvejus mokslo metus gilinsis į savo tautos mitologinius pasakojimus, mitus, dalinsis jais su kitų šalių bendraamžiais skaitytojais, atliks įvairių kūrybinių užduočių: pieš, vaidins, kurs pasakojimus, pristatys savo tautos kultūrinį paveldą, taip pat, žinoma, vieni su kitais bendraus tiek laiškais, tiek gyvų susitikimų metu.

Tikimės, kad įgyvendintas projektas ne tik padės giliau pažinti savo krašto kultūrą, puoselės patriotinius jausmus, bet ir praplės žinias apie Europos kultūrų ir kalbų įvairovę, padės mokiniams įgyti pagrindinių gyvenimo įgūdžių ir kompetencijų, būtinų jų asmeniniam tobulėjimui. Ne mažiau naudos jis atneš ir mokytojams, kurie su kolegomis iš kitų šalių dalinsis pedagogine patirtimi, tobulins anglų kalbos žinias.

Kiti šios temos straipsniai:

1. Comenius“ kampelis

2. Projekto šalys partnerės turi savo internetinį puslapį

3. Mokiniai pasikeitė laiškais

4. Projekto logotipo konkursas

5. Kultūrinio projekto kelias dar tik prasidėjo!

6. Trečias "Comenius" projekto susitikimas

7. Pirmųjų veiklos metų rezultatai