Siekti asmeninio tobulėjimo įkvėpė vyresnieji draugai

Nuo 2020 m. Raimundo Samulevičiaus progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą. Programos uždavinys –  padėti jaunuoliams (nuo 14 m.)atrasti savo tikslą, aistrą veikti ir vietą pasaulyje – to jie siekia tobulindami asmeninius įgūdžius, rūpindamiesi savo fizine sveikata, savanoriaudami bendruomenėje ir patirdami nuotykių gamtoje. Progimnazijos programos vadovė – mokytoja Danguolė Šabanienė.

Rugsėjo 20 dieną mūsų mokykloje lankėsi viešnios iš Senamiesčio gimnazijos – Liepa Maciulevičiūtė, Ignė Leleivaitė ir Milda Linkytė. Jos šiais metais įveikė DofE bronzos ženklelio  normatyvą ir ypatingoje ceremonijoje gavo pirmuosius programos apdovanojimus.

8-ų klasių mokiniams, susidomėjusiems DofE programa, jaunosios kolegės pristatė jos ypatumus ir  naudą  – tai puiki galimybė tobulinti savo gebėjimus, savarankiškumą, patirti nuotykių ir sustiprinti pasitikėjimą savimi. Įgytas išsikeltų tikslų įvykdymą simbolizuojantis ženklelis, yra  atpažįstamas Vakarų šalyse, gali pasitarnauti stojant į aukštąsias mokyklas ar rengiant gyvenimo aprašymą.

Gimnazistės  entuziastingai pasakojo , kaip joms sekėsi siekti apdovanojimo, apie patirtus iššūkius ir džiaugsmus.  Beje, M. Linkytė apdovanojimą gavo dar kaip R. Samulevičiaus progimnazijos mokinė (ceremonija vyko Vilniaus botanikos sode, 2022 m. birželį), tačiau Senamiesčio gimnazijoje, vykdančioje DoFE programą,  ji galės siekti ir sidabro ženklelio.