Skaitytojų klubas

Mokyklos bibliotekoje jau  ne vienerius metus veikia skaitytojų klubas „Siūlau perskaityti TAU“. Klubo veikloje dalyvauja  keletas mokytojų, kurie skiria daug laiko paauglių knygų skaitymui ir savo pavyzdžiu skatina skaityti moksleivius. Pagrindiniai klubo dalyviai  yra 6-8 klasių moksleiviai. Susitikimuose  kalbėdami apie knygas klubo dalyviai taip pat paliečia ir daugelį problemų, kurios aktualios mokykloje, šeimose ir t.t. Ne retai knygų veikėjai padeda moksleiviams geriau suprasti savo problemas. 


Skaitytojų  klubas siūlo  perskaityti ir TAU susitikimuose aptartas knygas

NULINIS TAŠKAS“ Margusas Karu

Ši knyga yra apie septyniolikamečio paauglio gyvenimą pakeitus  mokyklą. Taip pat apie jo patirtį su bloga kompanija, kuri siūlė mesti mokyklą. Po to jis praranda viltį, kad viskas bus gerai,  ir nusprendžia iššokti per balkoną , bet pagalvoja apie viską ir to nepadaro bei susiranda gerų draugų,  kurie jam padeda  susitvarkyti su visokiomis problemomis.

Aidanas

Rebeka Una. ,,Šeštadienį, aštuntą valandą“

Veiksmas  vyksta šiais  laikais Kaune. Pagrindinės veiksmo vietos- Žaliakalnis, Vilniaus gatvė, Jėzuitų gimnazija.

Veikėjai- Kauno ,,Saulės“, Jono Jablonskio, Jėzuitų gimnazijų moksleiviai. Tai gabūs, intelektualūs, aktyvūs gimnazistai. Jie pastovūs debatų klubo nariai, savanoriai, gerai besimokantys. Iš šalies atrodo, kad jiems viskas yra gerai. Deja, jų vidus/ dvasia yra sužeista, jie balansuoja ,,ant ribos“. Kiekvienas iš jų turi savo ,,paslaptį“. Vieną iš jų vaikystėje prievartavo tėvas, kitą mergaitę ,vos tik gimusią ,paliko motina ir išėjo laimės kurti su kitu vyru. Vienas pagrindinių vaikinų buvo įvaikintas, įtėviai pildė kiekvieną jo norą, kaip ir visų kitų. Bet širdyje esančią tuštumą jis užpildydavo savo ,,žygiais“ su merginomis, beprotiškais lakstymais  ,,Honda“ po miestą. Dar vienas veikėjas, būdamas 16-os, sužinojo, jog jo mama- tai visai ne mama, o tik teta. Kad jį nuo gimimo augino motinos sesuo, nes motinai jis visiškai nerūpėjo. Kunigas Janas, nevaldantis kojų ir lakstantis( davatkų siaubui!) skuteriu, sugebantis pritraukti jaunimą į bažnyčią. Kiekvienas šių paauglių turėjo pats ieškoti ,,savęs“ ir rasti atsakymus į daugybę, ramiai neduodančių gyventi ,klausimų. 

Knygoje keliamos šios problemos: kaip svarbu, kad tėvai , kiti suaugusieji jaustų atsakomybę už savo poelgius. Kaip surasti ir suprasti save jaunai, bręstančiai asmenybei? Koks Dievo vaidmuo bręstančiam žmogui? Kaip aplinka formuoja asmenybę ir ar ji turi lemiamą įtaką? Ar būdamas sužeistas, gali iš gelbėti kitą?

Veikėjai: Ala/ Elena. Monika/ Mona, Markas, Janas, Zolda, Arvydas.

Mokytoja Elena

Knygų anotacijos

pagal skaitytojų klubo diskusijas 2016-2020 m.

„PAKLAUSK ALISOS“, Anonimas

Narkotikų problema. Vienos mergaitės istorija – dienoraštis. Aprašoma jos gyvenimo dalis nuo to momento, kai ji pabando narkotikų. Priklausomybė nuo narkotikų, narkotikų platintojų įtaka, mergaitės kančios, bandymai išsivaduoti nuo priklausomybės. 

„MERGAITĖ VAIDUOKLIS“, Torey L. Hayden

Kitokie vaikai. Aprašoma mergaitė, kuri vaikystėje buvo išprievartauta. Knygos autorė – psichologė.

 „ŽIEMOS MERGAITĖS“, Laurie Halse Anderson

Anoreksija, bulimija. Noras būti gražiai, lieknai, meilės trūkumas, dėmesio stoka, draugų, šeimos spaudimas atitikti tam tikrus standartus, idealus. Artimųjų nepalaikymas, nesugebėjimas priimti vaiko tokio, koks jis yra.

„MERGAITĖ“, Torey L. Hayden

Šešiametė Šeila, motinos palikta greitkelio pakelėje, engiama alkoholiko tėvo, padariusi nusikaltimą atsiduria protiškai atsilikusiųjų klasėje. Visų laikyta amžiams prarastu vaiku, ji patenka jautrios mokytojos Torey L. Hayden globon, ir jos leidžiasi į nuostabią kelionę po kupiną meilės pasaulį, kuriame atsiskleidžia tikroji Šeilos prigimtis ir neeiliniai sugebėjimai.

„KAI AŠ ŽUVAU“, Lauren Oliver, 2005

Mergaitė patenka į avariją. Patekusi į avariją ji nemiršta. Tą dieną, kai pateko į avariją, ji išgyvena iš naujo. Supratusi, kad ta diena kartojasi,  ji bando keisti  savo santykius su artimaisiais, draugais, mokytojais. Knygos pabaigoje mergaitė tampa geresniu žmogumi, tuomet…..

„LEMIAMAS APSISPRENDIMAS“, Cat Clarke, 2011

Atvykusios į Škotijos tyrlaukius merginos išskirstomos į namelius. Alisai teks gyventi su drauge Kese, uždarąja mergaite Rėja ir mokyklos atstumtąja Pole. O svarbiausia – ir su Tara, populiariausia ir arogantiškiausia mokyklos mergina. Graži, valdinga ir žiauri Tara niekada nepraleisdavo progos pažeminti kitų. Šį kart Alisa, Kesė, Rėja ir Polė nusprendžia pamokyti ją pačią, bet viskas pasisuka netikėta linkme. Nenumatyti įvykiai persekios merginas ir grįžus namo į įprastą gyvenimą. Joms visoms teks priimti sudėtingą sprendimą ir jau niekas nebus kaip buvę…

Šis įtempto siužeto psichologinis trileris jaunimui persmelktas baimės, kaltės ir paslapties, kuri per daug šiurpi, kad galėtum ją kam nors papasakoti, ir pernelyg baisi, kad įstengtum nuslėpti.

„KO AŠ NEPASAKIAU“, Keary Taylor, 2012

Jaunuolis patekęs į avariją netenka kalbos, jis turi išmokti gyventi kaip nebylys. Tačiau vėliau Džeikas suvokia, kad tai nėra pati didžiausia tragedija.

„14-14“, Selene Edgar ir Paul Beorn

Dviejų prancūzų rašytojų  knyga „14-14“ pasakoja dviejų trylikamečių berniukų istoriją. Jie abu yra pasakotojai. Pirmasis – Hadrianas- gyvena 1914metų, antrasis – Adrianas – yra iš 2014 metų. Jie yra pusbroliai, gyvena netoliese. Berniukai susirašinėja. Keista tai, kad nors veikėjus skiria 100 metų laiko tarpas, laiškai adresatus pasiekia. Vienas paauglys rašo į ateitį, kito berniuko laiškai skrieja į …praeitį. laiškuose berniukai prašo patarimų, kaip išspręsti iškilusias paauglystės problemas. Pusbroliai, vienas kitam patardami, patys bręsta ir keičiasi į gerąją pusę. Tik antroje knygos pusėje veikėjai suvokia, kad vienas rašo į ateitį, kitas – praeitį. Bendravimas laiškais berniukus pakeičia.

Knygą galėtų perskaityti tie vaikai, kurie pamiršo (ar nežinojo), kaip atrodo popieriniai laiškai.

 „AUTSAIDERIAI“, S. E. Hinton

Skirtingų socialinių  sluoksnių kova mokykloje ir už jos ribų. Pavydas klasėje, mėgstami ir nemėgstami klasiokai. Nuo ko priklauso populiarumas ar atstūmimas klasėje.

S. E. Hinton parašė šią knygą, kai jai tebuvo penkiolika. Knyga iškart tapo sensacija, o 1983 m. pagal „Autsaiderius“ buvo pastatytas filmas, kurį režisavo Francis Fordas Coppola.