Maloni patirtis mokykloje: mokymo strategijos ir įgūdžiai mokytojams

Anglų kalbos mokytojos Aurelija Kazlauskienė, Ligita Zvicevičienė ir Agnė Krutkevičienė dalyvavo „Erasmus+“ programos dotuojamuose mokymuose, kurių  tema  – „A Satisfying School Experience: Strategies and Skills for Teachers“ (liet. „Maloni patirtis mokykloje: mokymo strategijos ir įgūdžiai mokytojams“). Mokymai, organizuojami organiacijos Europass, vyko Ispanijoje, Barselonoje.

30-ties valandų kursai buvo paremti metodais ir mokymo technikomis, kurios padeda įsisavinti dinamiškesnę, kūrybišką aplinką klasėje, padrąsinti ir paskatinti mokinių domėjimąsi mokymosi procesu ir įsitraukimu į mokslą. Mokymų metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas mokiniui, jo savijautai pamokose, mokykloje. Mokinio mokymasis tiesiogiai siejasi su mokyklos mikroklimatu, atmosfera ir kaip mokinys ten jaučiasi. Akcentuojama, kad ypač svarbus yra emocinis mokymas, pozityvūs santykiai ir ryšys. Labai svarbu, kad mokinys jaustųsi mokykloje laimingas, reikalingas ir jaustų prasmę.  Tam gali pagelbėti tokia mokymosi technika, kaip dėmesingumas (angl. mindfulness),

Šiame „Erasmus+“ mobilume mokymosi tikslais dalyvavo mokytojai iš Lietuvos, Lenkijos ir Ispanijos bei dalinosi įvairia mokymo patirtimi, aptarė švietimo sistemos panašumus bei skirtumus. Jais dalinamės su savo kolegomis mokykloje Inovatyvių mokytojų klube IMK. Kursai suteikė ne tik profesinės naudos, bet praplėtė ir kultūrinį akiratį. Aplankėme Barselonoje esančius garsius objektus, kaip žymaus architekto Antoni Gaudi pastatus, dailininko Pikaso muziejų, Montserato vienuolyną ir kt.