Patirtys iš Tenerifės – naujų būdų ir metodų paieškos, siekiant ugdyti motyvuotą asmenybę

Geriausios pamokos, knygos ir medžiaga pasaulyje nesužadins mokinių noro mokytis ir jie nenorės dirbti, jei nebus motyvuoti. Visi mokiniai yra skirtingi, todėl ir keliai į jų pasaulį negali būti vienodi.

Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokytojos V. Pilipavičienė, L. Korsakienė ir D. Bisigirskienė liepos 12-16 dienomis bendradarbiaudamos su kolegomis iš Lenkijos, Latvijos bei Beata Galazka, Erasmus+ KA1 kursų „Motivation+“ vadove, ieškojo būdų, kaip veiksmingai palaikyti mokinių motyvaciją, kaip sužadinti jų smalsumą, parodyti, kad kiekvienas dėstomas dalykas gali būti įdomus. Kursų metu mokytojos mokėsi naudotis įvairiomis priemonėmis, skirtomis ne tik motyvuoti, bet ir metodais, kaip išlaikyti mokinių susidomėjimą ir aktyvumą. Besidalindamos patirtimi su kitų šalių kolegomis, mokytojos įsitikino, kad mokytojo misija – pasirūpinti mokinių emociniu saugumu klasėje, įkvėpti juos siekti tikslų,  auklėti atsakingas asmenybes, įgalinančias veikti.

Kursų metu naudotus įvairius kūrybinių sprendimų metodus mokytojos įgyvendina profesiniame kelyje, organizuodamos diskusiją savo patirtį ir žinias pristatė kolegoms Inovatyvių mokytojų klube IMK.