Integruotas projektas

Nors informacija apie rūkymo žalą organizmui nėra nei įslaptinta, nei sunkiai prieinama, žmonės vis dėlto nesiliauja rūkyti. Rūkymas išlieka viena svarbiausių ligų ir mirties priežasčių. Gali maitintis vaisiais bei daržovėmis ir kasdien sportuoti, bet nebūsi sveikas, jei nesiliausi rūkyti.

Daugelis žino, kad rūkymas sukelia plaučių vėžį, tačiau jis gali būti ir kitų ligų priežastimi.

Cigaretėse yra daugiau nei 4000 cheminių medžiagų, iš kurių ne mažiau 400 yra nuodingos. Kai užsitraukiate dūmą, temperatūra cigaretėje sukyla iki 700°C. Karštis ardo tabaką, išskirdamas toksinus, kurie daro žalą žmogaus organizmui.

Apie rūkymo žalą ir buvo aštuntokų biologijos ir dailės projektas “Rūkymo žala organizmui. Mokinius konsultavo biologijos mokytoja metodininkė Virginija Šerėnienė ir dailės mokytoja metodininkė Neringa Kušeliauskienė.

Šio projekto idėja labai atitinka TŪM mokyklų programos STEAM ugdymo kryptis: patirti pažinimą per kūrybą, pagyvinant ir aktualizuojant ugdymo turinį.

Mokiniai, naudodami įvairias technikas vaizdavo, kaip žalingos kancerogeninės medžiagos esančios tabako ir elektroninių cigarečių dūmuose  kenkia atskiroms organizmo sistemoms ir  organams: plaučiams, širdžiai, skrandžiui, dantims, veido odai. Sukelia priklausomybę, didina riziką susirgti vėžiniais susirgimais.

Mokinių darbų paroda eksponuojama progimnazijos bibliotekoje, dalis darbų – Rimkų bibliotekoje. Aštuntokų sukurtais darbais pasinaudoja pradinių klasių mokytojos, pasakodamos vaikams apie rūkymo žalą.