Lietuva Europos Sąjungoje: 20 metų trunkanti sėkmės istorija

Gegužės 2 dieną Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje vyko patyriminė konferencija „Mane įkvepianti asmenybė“. Konferencijoje dalyvavo Raimundo Samulevičiaus, Justino Vareikio progimnazijų, „Neries“ pagrindinės mokyklos, Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokiniai. Konferencija skirta Lietuvos įstojimo į ES 20 – mečiui paminėti. Kiekvienos valstybės sėkmės istorijos susideda iš joje gyvenančių žmonių istorijų.

Visi mokiniai pristatė asmenybes, kurios įkvepia siekti savo tikslų, nepasiduoti sunkumams. Tai ir Zigmantas Sierakauskas apie kurį pranešimą skaitė Jonavos Senamiesčio gimnazijos mokinys Augustas Skridliauskas, ir Emilija Pliaterytė, apie ją pasakojo Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokinės Gabrielė Stankūnavičiūtė ir Ieva Makarevičiūtė. Visus sužavėjo Jono Kontrimo ir Jokūbo Rapolo iš Justino Vareikio progimnazijos pristatyta partizano Vlado Vingrio istorija. Apie kraštietį Praną Dovalgą ir jo nuveiktus darbus pasakojo  „Neries“ pagrindinės mokyklos mokinė Urtė Umantaitė. Ugnę Baltkojytę ir Mėtą Rimeisyte iš Raimundo Samulevičiaus progimnazijos įkvepia Anos Frank istorija, kupina gerumo ir vilties. Viltė Rachinbachė ir Deimantė Jakaitytė iš Raimundo Samulevičiaus progimnazijos žavėjosi gimnastikos trenerėmis Dora Hegyi ir Viktorija Ručinskaite. Senamiesčio gimnazijos gimnazistės Ąžuolė Banytė ir Monika Šimkutė labai jautriai pristatė Grigorijaus Kanovičiaus ir Marcelijaus Martinaičio gyvenimo ir kūrybos kelią.

Ačiū visiems dalyviams ir juos konsultavusiems mokytojams.