Vokiečių kalbos konkursas

Š.m. kovo 21 – 22 dienomis Vilniaus VGTU inžinerijos licėjuje įvyko Lietuvos mokinių 8-ųjų klasių vokiečių kalbos konkurso šalies etapas, kurį Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadorius Lietuvoje Dr. Cornelius Zimmermann, tardamas sveikinimo žodį, pavadino ne varžytuvėmis, o gerų vokiečių kalbos bičiulių švente.

Džiaugiamės, kad mūsų mokyklą konkurse atstovavusi 8d klasės mokinė Rytė Jančiauskaitė pateko tarp 10 geriausiųjų respublikoje, užimdama 9 vietą. Mokinė įsitikinusi, kad  „…tikrai nesigailiu, kad nuvažiavau. Turėjau galimybę sutikti daug nuostabių žmonių ir patirti tokį iššūkį – išdrįsti sudalyvauti ir nebijoti. Pats licėjus ir aplinka taip pat labai patiko ir pradžiugino. Sužinojau daugiau apie Vilnių, mokyklą, ir aišku – vokiečių kalbą!“.

Pirmąją dieną mokiniai rašė straipsnį jaunimo portalui apie tai, kas jų kasdienybę padaro įdomesnę, diskutavo grupelėse apie draugystės svarbą, užduotis ir pagalbą namų ūkyje bei mėgstamus užkandžius pietų pertraukos metu. Šventiškai draugiškos nuotaikos ypač vyravo antrąją konkurso dieną mokiniams atliekant projektinio darbo užduotį – kūrybiškai pristatant keliones su šeima. Ši užduotis parodė ne tik mokinių komunikavimo vokiečių kalba kompetencijas, bet ir atskleidė jų kūrybiškumą ir gebėjimą dirbti komandoje su nepažįstamais žmonėmis.

Konkurso pabaigoje mokinių laukė orientacinis pažintinis iššūkis po Antakalnį, kuo ypatingas šis Vilniaus miesto rajonas. Ar žinojote, kad 1957 metais statybose Smėlio gatvėje vykdant žemės kasimo darbus buvo rasti mamuto kaulai?!

Informaciją pateikė vokiečių kalbos mokytoja R.Striupaitienė. Nuotraukos R.Striupaitienės ir G.Putnaitės iš Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros.