Baigiamasis eilėraščių vertimo konkursas „POETRY DAY”

Kovo 28 dieną Vilniaus Literatų namuose įvyko baigiamasis Poezijos mėnesio renginys, kurio metu buvo apdovanoti Eilėraščių vertimo konkurso „POETRY DAY – 2024“ dalyviai, geriausiai išvertę eilėraščius iš anglų, vokiečių ir ukrainiečių kalbų. Šis konkursas, organizuojamas VDU klasikinio ugdymo mokyklos kartu su Lietuvos nacionaline UNESCO komisija ir VšĮ „Vilnius UNESCO literatūros miestas” ir skirtas skatinti UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinklui (ASPnet) priklausančių mokyklų bendradarbiavimą, vyksta jau antrus metus.

Pirmoje renginio dalyje mokiniams VšĮ Vilnius UNESCO literatūros miestas atstovė ir poetė Marija Mažulė trumpai pristatė, kokias veiklas vykdo ši įstaiga.  Po to vyko labai šiltas ir gyvas pokalbis su verslininke etiope Eskedar Tilahun apie Etiopijos kalbas, ypač gimtąją amharų, literatūrą ir kultūrą. O susitikimo pabaigoje garsioji Eskedar parodė nacionalinių šokių judesių ir pavaišino tradicine etiopiška kava.

Antroje dalyje vyko Eilėraščių vertimo konkurso apdovanojimai. Šiais metais mūsų mokykloje iššūkį išversti eilėraščius priėmė gana daug mokinių, tačiau į respublikinį etapą buvo išsiųsta po 2 vertimus iš anglų, vokiečių ir ukrainiečių kalbų. Ukrainiečių darbai apdovanoti paskatinamaisiais komisijos prizais.

Didžiuojamės, kad 8d klasės mokinės Dainės Bisigirskaitės eilėraščio vertimas iš vokiečių kalbos buvo įvertintas II vieta respublikiniame etape ir pripažintas geriausiu vertimu iš vokiečiu kalbos!

Mokinės nuomone, „šis konkursas ir kelionė į apdovanojimų šventę paliko nepakartojamą įspūdį. Renginio metu buvo labai įdomu klausytis Eskedar Tilahun pasakojimo apie gyvenimą Lietuvoje. Sužinojau daugiau dalykų apie UNESCO. Aplankiau neįprastą Literatų gatvę. Džiaugiuosi, kad atstovavau mokyklai šiame vertimų konkurse.”

Informaciją pateikė vokiečių kalbos mokytoja Rasa Striupaitienė. Nuotraukos R. Striupaitienės ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos